• Školské kolo Olympiády zo SJL

• Dňa 23.11.2016 sa konalo školské kolo Olympiády zo slovenského jazyka. Zúčastnilo sa jej 8 žiakov v 2 kategóriách. V silnej konkurencii získala 1.miesto v kategórii A Sára Mária Seidlová (3.B), víťazom kategórie B sa stal Ivan Greguš (SxA). Všetkým zúčastneným ďakujeme za vytvorenie príjemnej atmosféry a postupujúcim študentom želáme veľa šťastia v krajskom kole.

• Školské kolo Olympiády z NEJ

• Dňa 29.11.2016 sa konalo školské kolo Olympiády z nemeckého jazyka, ktorej sa zúčastnilo 9 študentov. 1. miesto v kategórii B získala Jánošíková Lívia zo Sx.A a 1. miesto v kategórii C Michaela Mórová z III.B. Srdečne im blahoželáme a držíme palce v okresnom kole. Všetkým študentom ďakujeme za účasť.

• DOD

• Chceme sa srdečne poďakovať všetkým kolegom a študentom za prípravu a realizáciu dňa otvorených dverí. Ďakujeme záujemcom za hojnú účasť a ich prejavený záujem o štúdium na našej škole.

• Putovný pohár sv.Uršule je na GAMe!

• Dňa 25.10.2016 sme sa zúčastnili turnaja v Bratislave o Putovný pohár sv. Uršule, kde sme obsadili v oboch disciplínach 1. miesto. Vo vybíjanej vybojovali 1. miesto žiačky: Erika Miklovičová zo S.A, Danica Banciová, Nikoleta Čapkovičová, Simona Krištofovičová, Rebeka Uhnavá, Vanesa Rábarová a Katarína Žáková, všetky z K.A. Vo florbale žiakov získali 1. miesto: Samuel Bačík, Filip Gašpárek, Benjamín Chrvala, Matej Jakubčík, Marek Kročka a Daniel Sagan, všetci z T.A. Ďakujeme za reprezentáciu školy!

• iBobor - GAM má víťaza!

• Aj tento školský rok na našej škole prebiehala medzinárodná informatická súťaž iBobor, v ktorej sme mali zástupcov v štyroch kategóriách – Benjamíni, Kadeti, Juniori a Seniori. Filip Gašpárek z triedy Tercia dosiahol plný počet bodov 80 (100 percentil)  a stal sa víťazom v kategórii Kadet. Percentil 100 dosiahol aj Rastislav Kavoň z triedy Septima A v kategórii Senior. Filipovi a Rasťovi srdečne blahoželáme a taktiež blahoželáme aj ostatným úspešným riešiteľom. Výsledkovú listinu si môžete pozrieť tu:  iBobor_2016_17_vysledky.docx

• Zbierka zimnej obuvi a ponožiek

• V dňoch od 28.11. do 2.12.2016 sa na našej škole uskutoční zbierka zimnej obuvi a ponožiek v rámci celotrnavského dobrovoľníckeho projektu s názvom Kúsok Tepla. Zapojiť sa môžete prinesením obuvi alebo ponožiek v dobrom stave do vestibulu našej školy do pripravených krabíc. Vopred vám všetkým ďakujeme za konkrétnu pomoc núdznym ľuďom.

• Rodičovské združenie

• Dňa 23.11.2016 sa od 16.30 do 17.30 hod. uskutoční konzultačné rodičovské združenie v jednotlivých kmeňových tiredach. Vyučujúci, ktorí nie sú triedni, vám budú k dispozícii v zborovni.

• Školské kolo olympiády z ANJ

• Dňa 15. 11. 2016 sa uskutočnilo školské kolo Olympiády v anglickom jazyku. Víťazi jednotlivých kategórií budú reprezentovať našu školu v okresnom kole. Sú to:  Zuzana Reiffersová, S.A (kat. 1A), Timotej Klásek, T.A (kat. 1B), František Bínovský, Q.A (kat.2A), Matúš Jakubčík, III.A (kat. 2B). Víťazom srdečne blahoželáme a držíme palce v okresnom kole. Zároveň ďakujeme všetkým súťažiacim za účasť.

• Deň otvorených dverí na GAMe

• 25.11.2016 (piatok) od 8.00 hod. otvárame dvere nášho GAMu pre všetkých záujemcov o štúdium na našej škole. Vítaní sú hlavne piataci a deviataci a samozrejme aj ich rodičia. Viac si prečítate TU.

• Hodina deťom

• Aj v chladnom jesennom počasí niektorí naši študenti vymenili pohodlie a teplo v triedach za studené ulice Trnavy, aby pomohli v zbierke Hodina deťom.  Svojou účasťou 11.11.2016 prispeli ako dobrovoľníci žiaci Kvinty A. Dva tímy v zložení: Lucia Horníková, Klaudia Drdúlová, Sabína Neckárová, Ivana Chovanová, Lucia Smolková  a Jakub Kohutiar. Napriek studenému počasiu oslovili srdcia mnohých ľudí, ktorí do pokladničiek prispeli sumou 149,14 E. Všetkým zo srdca ďakujeme.

• Na GAMe programujeme v Pythone

• Podľa Štátneho vzdelávacieho programu (ŠVP) pre gymnáziá programovanie tvorí jednu z piatich oblastí ŠVP - Algoritmické riešenie problémov. Výber programovacieho jazyka je v kompetencii školy a učiteľa. Na našom gymnáziu programovanie žiakov kvarty a vyšších ročníkov učíme v programovacom jazyku Python. Python je moderný programovací jazyk, ktorého popularita stále rastie. Jeho autorom je Guido van Rossum a dnes ho používajú ho napr. v Google, YouTube, Dropbox, Mozilla, Quora, Facebook, CERN. Taktiež na mnohých špičkových univerzitách (MIT, CarnegieMellon, Berkeley, Cornell, Caltech, Illinois) sa učí ako úvodný programovací jazyk.

• Medzinárodný festival poézie

• 52. ročník Medzinárodného festivalu poézie sa konal v dňoch 20. - 22. októbra 2016 v Kultúrnom zariadení mesta Valašské Meziříčí. Naša úžasná recitátorka Terezka Pravdová z III.B získala krásne 2. miesto. Srdečne jej blahoželáme k úspechu!

• Deň knižníc

• Už tretí rok pri príležitosti Medzinárodného dňa knižníc naša škola organizuje Deň knižníc pre žiakov prímy, sekundy , tercie a kvarty. Témou tohto ročníka bola literárna tvorba  v našom meste.  Na úvod kvartáni v prezentácii predstavili literárnu históriu Trnavy od stredoveku po súčasnosť. O zábavnú videoanketu sa postarali terciáni a videokrúžok. Sekundáni zdramatizovali historickú povesť o Trnave.  Medzi nás zavítala na besedu aj spisovateľka Mária Kutáková – Opatovská. Porozprávala nám o zákulisí spisovateľskej práce a objasnila nám celý proces, výsledkom ktorého je literárne dielo.  Kvartáni a terciáni navštívili Spolok svätého Vojtecha, mladší žiaci zas Múzeum knižnej kultúry.

• VIDA science centrum Brno

• Ako funguje suchý ľad a všetky fyzikálne kúzla s tým spojené sa 27.10.2016 presvedčili žiaci 3.B a KA na exkurzii vo vedeckom VIDA science centre v Brne. Okrem fyzikálnych zákonov otestovali aj geografické a biologické javy v prírode. Viď fotoalbum.