• Textová podstrana

• Create & Control

NÁRODNÁ SÚŤAŽ & MLÁDEŽNÍCKY PROJEKT

Projekt Create & Control je jedinečnou príležitosťou pre stredoškolákov nahliadnuť do sveta vysokej politiky a spravovania štátu z pohľadu tých, ktorí vládnu.

Jedna Stredná Škola = Jedna Fiktívna Krajina

Súťaž kombinuje prvky modelových zasadnutí a vytvárania fiktívnej krajiny. Súťažiaci majú za úlohu vyriešiť národné a medzinárodné politické problémy, či už vo svojom tíme, či s ostatnými súťažiacimi, s ktorými sa budú pravidelne stretávať na oficiálnych zasadnutiach.

Výsledky medzištátnych rokovaní a vnútroštátnych riešení posúdia odborníci z branže, ktorí po skončení súťaže vyberú tímy, ktoré zvládli svoje povinnosti najlepšie a riešili problémy najefektívnejšou cestou.

Na víťazný tím čaká aj výnimočná výhra!

Návšteva Európskeho parlamentu spolu s pánom europoslancom!

Projekt sa zameriava na nedostatočnú informovanosť študentov stredných škôl ohľadom vnútornej a vonkajšej politiky štátu, ekonomického a politického systému, verejnej správy krajiny a fungovania svetovej burzy. Účastníci si taktiež zlepšia argumentáciu, naučia sa robiť kompromisy a stanú sa schopnou súčasťou tímu.

Viac informácii nájdete na: https://www.createandcontrol.eu