• Textová podstrana

   • Create & Control

    NÁRODNÁ SÚŤAŽ & MLÁDEŽNÍCKY PROJEKT

    Projekt Create & Control je jedinečnou príležitosťou pre stredoškolákov nahliadnuť do sveta vysokej politiky a spravovania štátu z pohľadu tých, ktorí vládnu. 

     

    Jedna Stredná Škola = Jedna Fiktívna Krajina 

     

    smiley smiley smiley smiley smiley smiley smiley 

    Tím študentov GAMu založil fiktívnu krajinu Ausénska republika. Za celoročnú snahu a riešenie modelových situácií získali v národnom kole celkové 5. miesto!

    smiley smiley smiley smiley smiley smiley smiley 

    Súťaž kombinuje prvky modelových zasadnutí a vytvárania fiktívnej krajiny. Súťažiaci majú za úlohu vyriešiť národné a medzinárodné politické problémy, či už vo svojom tíme, či s ostatnými súťažiacimi, s ktorými sa budú pravidelne stretávať na oficiálnych zasadnutiach.

    Výsledky medzištátnych rokovaní a vnútroštátnych riešení posúdia odborníci z branže, ktorí po skončení súťaže vyberú tímy, ktoré zvládli svoje povinnosti najlepšie a riešili problémy najefektívnejšou cestou.

    Na víťazný tím čaká aj výnimočná výhra!

    Návšteva Európskeho parlamentu spolu s pánom europoslancom!

    Projekt sa zameriava na nedostatočnú informovanosť študentov stredných škôl ohľadom vnútornej a vonkajšej politiky štátu, ekonomického a politického systému, verejnej správy krajiny a fungovania svetovej burzy. Účastníci si taktiež zlepšia argumentáciu, naučia sa robiť kompromisy a stanú sa schopnou súčasťou tímu. 

    Viac informácii nájdete na: https://www.createandcontrol.eu 

   • zatiaľ žiadne údaje
    •