• Podmienky stravovania

• Vážení študenti,

v školskej jedálni je inštalovaný  elektronický systém výdaja stravy s využitím osobných identifikačných kariet (ISIC) alebo čipov. Strava sa vydáva použitím čipu alebo ISIC karty.

Každý, kto sa chce stravovať v školskej jedálni musí odovzdať vyplnený Zapisny_list__-_ziaci(1).docx

(žiaci ho dostanú aj 2.9.2019) Noví študenti dostanú od triedneho učiteľa aj prihlasovacie údaje na www.strava.cz.

1. Registrácia do elektronického systému u vedúcej školskej jedálne

Každý stravník musí mať v elektronickom systéme u vedúcej ŠJ zaregistrovanú svoju ISIC kartu alebo čip.

Študenti 1. ročníka a prímy, ktorí nemajú ISIC karty, dostanú 2.9. 2019 čipy.

Všetci noví stravníci musia najskôr prísť do kancelárie vedúcej ŠJ a zaregistrovať si v systéme svoju ISIC kartu alebo čip.

2. Pre registráciu nových stravníkov na internete a pre objednávanie / odhlasovanie stravy postupujte podľa nasledujúcich pokynov:

a) Registrácia služby

Študent prinesie dňa 2.9.2019 domov prihlasovacie údaje potrebné na registráciu na web stránke www.strava.cz, kde sa bude môcť prihlasovať a odhlasovať zo stravy.

V prípade, že zadá e-mailovú adresu, systém môže zasielať tieto správy:

-          potvrdenie objednávky

-          nedostatočná výška konta

-          kontrola neodobranej stravy

-          mesačný prehľad

-          potvrdenie o prijatí platby

Pri zriadení služby je možné nastaviť, ktoré z týchto správ mu bude systém zasielať.

Heslo, email a posielané správy je možné kedykoľvek neskôr zmeniť po prihlásení do systému webovej stránky www.strava.cz v sekcii Nastavenie používateľa.

b) Objednávanie/odhlasovanie stravy

• Prihlásiť / odhlásiť sa z obeda je možné z pohodlia domova na internete (www.strava.cz), telefonicky alebo osobne u vedúcej ŠJ. Vždy deň vopred do 13.00 hod.
          • Od nasledujúceho dňa po registrácii sa dá objednávať strava pomocou internetu na adrese: www.strava.cz. Pri prvom prihlásení je nutné zadať číslo jedálne 9808 a zaškrtnúť uložiť vybrané zariadenieJe možné využiť aj stránky školy v sekcii https://gamtt.edupage.org/text156/? alebo odkaz  http://www.strava.cz/strava/?zarizeni=9808 alebo si stiahnuť do mobilného telefónu (Android) príslušnú aplikáciu.
          • V ďalšom dialógu na www.strava.cz  sa zobrazí položka Prihlásenie používateľa. Jazyk sa vyberá kliknutím na skratku jazyka vpravo hore CZ SK EN.
          • Vyplní a potvrdí sa položka Používateľ a Heslo, ktoré študentovi bolo vygenerované.  Odporúča sa zaškrtnúť Uložiť údaje. Stlačiť zelené tlačidlo Prihlásiť. Teraz je študent prihlásený do systému a môže objednávať stravu.
          • Pre objednávanie stravy treba vybrať menu Objednávky. Vykonať požadované zmeny svojich prihlášok a odhlášok kliknutím na príslušný deň/druh jedla. Zmeny je nutné uložiť potvrdením zeleného tlačítka Odoslať.
          • Štandardne systém dovolí prihlásiť stravu počas roka k 1. dňu v mesiaci, ak platba za stravu bude pripísaná na účet školskej stravovne najneskôr k poslednému dňu predošlého mesiaca a tiež tomu, koho výška konta to dovolí. (t. j. len do výšky vášho preplatku na vašom konte) .
          • Zo systému sa odhlasuje kliknutím v menu vpravo hore Odhlásiť sa.

Ďalšie pokyny, podrobnosti a návody nájdete na www.strava.cz.

3. Strata alebo zabudnutie čipu alebo ISIC karty

• V prípade zabudnutia karty alebo čipu študent o jedlo nepríde. V kancelárii  vedúcej ŠJ si vyzdvihne náhradnú stravenku a jedlo dostane.
          • V prípade straty karty/čipu študent nepríde o cenu zakúpených straveniek. Stará karta/čip sa zablokuje a prípadný nálezca nezíska zaplatené jedlo. Stratu ISIC karty alebo čipu treba nahlásiť na sekretariáte školy, kde študentovi bude objednaný duplikát ISIC karty alebo vydaný nový čip (2,- eurá).

Dňa 3.9.2019 bude mať obed ten, kto si ho sám prihlási na www.strava.cz alebo osobne nahlási u vedúcej ŠJ od 26.8.  do 2.9.2019.

Prihlásenie na obed je podmienené pripísaním platby na účet školskej stravovne.

vedúca ŠJ: Rayová Zuzana              kontakt: 033/5511014  kl. 19, 21

0911/975 858