• Mladý Európan

• Družstvo študentov v zložení Šimon Podešva, Timotej Tóth zo Sx.A a Barbora Hrdličková z II.B získali fantastické 1. miesto v súťaži Mladý Európan a postupujú do národného kola. Blahoželáme k úspechu a držíme palce!

• Chemická olympiáda

• Dňa 23.3.2018 sa uskutočnilo okresné kolo Chemickej olympiády kategória D. Našu školu reprezentovali Timotej Klásek z K.A, ktorý obsadil 5. miesto a Ivana Radosová tiež z K.A, ktorá obsadila 6. miesto. Obaja sa stali úspešnými riešiteľmi. Ďakujeme im za reprezentáciu školy!

• Biologická olympiáda

• Naši študenti žali úspechy aj na krajskom kole Biologickej olympiády.

Kategória C - Žofia Chrvalová, T.A sa stala úspešnou riešiteľkou a získala 3.miesto.

Kategória BLucia Horníková, Sx.A - 2.miesto, úspešná riešiteľka s postupom do celoslovenského kola,  Mária Hornáčková, Sx.A - 7.miesto, úspešná riešiteľka, projektová časťTimea Ručková, II.A - 2.miesto, úspešná riešiteľka s postupom do celoslovenského kola (projekt)

Kategória AAndrej Horník, Ok.A  - 1.miesto, úspešný riešiteľ s postupom do celoslovenského kola, Bruno Sagan, IV.A - 8.miesto, úspešný riešiteľ, Lukáš Harant, Ok.A - 14.miesto

Blahoželáme k úspechom!

• Biblická olympiáda

• Študenti J. Kohutiar zo Sx.A, K. Tomašovičová a M. Sobota z I.B sa zúčastnili dekanátneho kola Biblickej olympiády a získali v kat. SŠ pekné 3. miesto. V kategórii ZŠ D. Dobošová, A. Hudcovičová a A. Kňažková tiež obsadili 3. miesto. Ďakujeme im za reprezentáciu.

• Krajské kolo Olympiády vo FRJ

• Dňa 19.3.2018 sa konalo Krajské kolo Olympiády vo francúzskom jazyku. Našu školu reprezentovali títo študenti, ktorí sa zároveň stali aj úspešnými riešiteľmi: Laura Mesarošová v kategórii 2A, ktorá obsadila 3.miesto, Zuzana Baďurová v kategórii 2B skončila na 2.mieste, Gabriel Fraňo sa v kategórii  1C pre frankofónov umiestnil na 2.mieste, a Jana Veleva  taktiež v kategórii 2C pre frankofónov obsadila 2.miesto.

Blahoželáme našim študentom ku skvelému umiestneniu, ďakujeme za reprezentáciu a želáme naďalej veľa pekných skúseností s jazykom A.de St.Exupéryho. Merci mille fois nos chers!

• Geocaching

• Dňa 20.3.2018 sa žiaci triedy QA zúčastnili projektu Geocaching v teréne, kde si v praxi mohli vyskúšať využitie GPS v živote. Jednotlivé skupiny pre seba navzájom originálnym spôsobom pripravili hľadanie geokešiek v okolí našej školy. Aj napriek nepriaznivému mrazivému počasiu to zvládli na výbornú! Viac vo fotoalbume.

• Jazykový kvet

• Dňa 2.marca 2018 sa konala postupová súťaž - krajské semifinále v prednese poézie a prózy v cudzom jazyku s názvom JAZYKOVÝ KVET. Našu školu reprezentovala Terezka Pravdová s ukážkou z diela francúzskeho filozofa Ch.L. Montesquieu Perzské listy. Prednes, ktorý trval 12 minút jej zaručil postup do krajského finále. Félicitations Therese et bon courage au niveau régional!

• Recyklohry

• Recyklohry sú najväčším environmentálnym projektom, ktorý je pod záštitou Ministerstva životného prostredia SR.  Na našej škole sa Recyklohry realizujú už 10 rokov. Za tento čas sme uskutočnili množstvo ekoakcií a vyzbierali veľký objem elektroodpadu. A to všetko nielen pomocou našich študentov, ale aj vďaka odbornému vedeniu PaedDr. B. Kováčovej, za čo jej patrí poďakovanie a uznanie.  Príroda je dar, o ktorý sa treba starať!