• IQ olympiáda – postup do celoslovenského kola

• Dňa 6.5.2021 sa konalo regionálne kolo IQ olympiády, do ktorého zo školského kola postúpila Janka Mikulášová (Sekunda A). Janka bola aj v tomto kole úspešná a postúpila do celoslovenského kola. Blahoželáme k úspechu a držíme palce v celoslovenskom kole.

• Programátorská súťaž ScratchCup – celoslovenské kolo

• Dňa 21.4.2021 sa uskutočnila celoslovenská programátorská súťaž ScratchCup 2021. Z našej školy sa najlepšie umiestnila Janka Mikulášová z triedy Sekunda A, ktorá sa umiestnila na krásnom 11. mieste. Súťaže sa zúčastnilo 185 žiakov z 30 škôl z celého Slovenska. Janke, aj všetkým súťažiacim z našej školy ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.

• Nástup na prezenčné vzdelávanie

• Od pondelka 17.5.2021 všetci žiaci prechádzajú na prezenčnú formu výuky v škole. Je potrebné, aby sa stravníci v prípade záujmu prihlásili na stravu do 14.5.2021 do 13.00 hod. telefonicky u vedúcej školskej jedálne alebo cez stránku strava.cz.

• Sviatok Nanebovstúpenia Pána

• V deň prikázaného sviatku Nanebovstúpenia Pána (13. mája 2021) budeme mať sv. omšu o 8.00 hod. v školskej kaplnke. Nakoľko je však limitovaný počet veriacich na sv. omši, žiaci, ktorí sa učia prezenčne, budú sledovať sv. omšu v triedach (https://youtu.be/M3cGIhagMbY) a tí, ktorí chcú a môžu pristúpiť k sv. prijímaniu, tak počas sv. prijímania prídu pred školskú kaplnku, kde im brat Filip rozdá sv. prijímanie. Žiaci, ktorí sa učia dištančne, budú sledovať sv. omšu online na uvedenom linku: https://youtu.be/M3cGIhagMbY

• Organizácia vyučovania od 10.5 do 14.5.

• V pondelok 10.5.2021 majú všetci študenti riaditeľské voľno z dôvodu konania prijímacích skúšok. Trnavský okres zostáva červený, preto študenti 1. - 3. ročníkov, kvinty až septimy pokračujú v dištančnom vzdelávaní. Ostatní študenti sa učia prezenčne.

• Krajské kolo Chemickej olympiády

• 22.4.2021 sa konalo KK Chemickej olympiády, kategória D. Našu školu reprezentovali M. Barczay a D. Šottníková. Obaja boli úspešní riešitelia. Blahoželáme im k úspechu!

• Informácie pre študentov študúcich prezenčne

• Študenti sa už testovať nemusia. Plnoletí študenti cez Edupage odovzdajú len čestné vyhlásenie o bezinfekčnosti. Za neplnoletých žiakov ho posiela zákonný zástupca. Vzhľadom na stále sa meniacu situáciu sa na Edupage budú pravdepodobne meniť aj tlačivá. Z toho dôvodu prosíme plnoletých študentov a zákonných zástupcov neplnoletých študentov, aby čestné vyhlásenie poslali cez Edupage až v priebehu pondelka. Ako ste boli informonaní, v pondelok 3.5.2021 je riaditeľské voľno z dôvodu konania prijímacích skúšok.

• Organizácia vyučovania od 3.5.2021

• V týždni od 3.5.2021 triedy 1.-3. ročníka a Q.A - Sp.A pokračujú v dištančnom vzdelávaní. Ostatné triedy sa učia prezenčne.

Dňa 3.5.2021 sa na škole konajú prijímacie pohovory a z tohto dôvodu majú všetci študenti riaditeľské voľno

• Mladý Európan

• Študenti Dominik Sagan z III.A , Juraj Štefunko z III.A a Filip Gašpárek zo Sp.A sa zúčastnili krajského kola súťaže Mladý Európan. Získali 1. miesto a postup do národného kola. Srdečne im blahoželáme a držíme palce v národnom kole!

• Biologická olympiáda

• Dana Trnková v I.B získala na celoslovenskom kole Biologickej olympiády (kat. B, projektová časť) pekné 8. miesto, k čomu jej srdečne blahoželáme!

• IQ olympiáda – školské kolo

• Aj  tento rok sa naša škola zapojila do logickej súťaže IQ olympiáda, ktorá tento rok prebiehala v mesiaci apríl online formou. V školskom kole sa na 1. mieste umiestnila Janka Mikulášová, na 2. mieste Tamarka Vančová (obe Sekunda A), na 3. mieste sa umiestnil Ondrej Haršány z Kvarty A.

IQ olympiáda nepreveruje „naučené“ vedomosti, ale najmä schopnosť logicky uvažovať a je zameraná na vyhľadávanie intelektovo nadaných detí. Všetkým gratulujeme k úspechu!

• IT v Nitre – súťaž v programovaní

• Dňa 22. apríla 2021 sa uskutočnil 1. ročník programátorskej súťaže IT v Nitre, ktorú organizuje Katedra informatiky FPV UKF Nitra. Tento rok súťaž, vzhľadom na súčasnú situáciu, prebiehala online. Do súťaže bolo zapojených 15 škôl z celého Slovenska. Aj na tejto súťaži sme získali krásne výsledky - na 2. mieste sa umiestnila Gabika Chutňáková (Ok. A) a na 3. mieste Adam Lopatka (IV.A).

Súťaže sa zúčastnili aj Vladimír Štefunko (I.A), Ján Chromík (II.A), Jakub Bordáš, Michal Bahna, Matej Suchoň (všetci traja III.A), Benjamín Chrvala, Marek Geleta (obaja Sp. A) a Samuel Vincent Ray (IV.A). Všetci menovaní sa stali úspešnými riešiteľmi.

Blahoželáme a ďakujeme za krásnu reprezentáciu našej školy.

• Matematická olympiáda

• Krásne úspechy dosiahli naši študenti v Matematickej olympiáde. Zúčastnili sa okresného kola vo všetkých kategóriách. Medzi najlepše umiestnenia patrí: 1.-2.  miesto Z6 Jakub Haršány z P.A, 1. miesto Z7 Janka Mikulášová S.A. Ďaľších úspešných riešiteľov nájdete v tabuľke TU. Všetkým ďakujeme za reprezentáciu a blahoželáme k úspechom!

• Chemická olympiáda

• 8.4.2021 sa uskutočnilo krajské kolo Chemickej olympiády v kategórii B. Ján Chromík z II.A získal 1. miesto a Zuzana Reiffersová zo Sx.A 2. miesto. Obaja boli jedinými úspešnými riešiteľmi. Blahoželáme ku krásnemu úspechu!

• Biblická olympiáda

• V utorok 20. apríla 2021 sa konalo diecézne (krajské) kolo Biblickej olympiády z Knihy Exodus, Knihy proroka Jonáša a z Evanjelia sv. Jána. Našu školu reprezentovali v 1. kategórii - Jaromír Marek (S.A), Dominik Jindra (T.A) a Michal Marek (K.A) a v 2. kategórii - Juliana Krivosudská (Sx.A), Ján Chromík (2.A) a Dorota Kohutiarová (4.A). Obe družstvá sa vo svojich kategóriách umiestnili na 1. mieste a postupujú do celoslovenského kola. Gratulujeme a prajeme veľa úspechov v ďalšom kole!

• Okresné kolo Pytagoriády

• Žiaci našej školy získali pekné umiestnenia v okresnom kole Pytagoriády. V kategórii P6 získal JaJub Haršány z P.A 1. miesto. Jeho spolužiačka Kamila Šimurdová získala 6. miesto a bola úspešnou riešiteľkou. V kategórii P7 bol úspešným riešiteľom Samuel Grman zo S.A, ktorý sa umiestnil na 12. mieste. Ďalšie 1.miesto získal v kategórii P8 Marcel Farbula z T.A. Dominik Hanzel z T.A získal 17.miesto a bol úspešným riešiteľom. Všetkým zúčastneným ďakujeme za reprezentáciu školy.

• MS v šachu

• Cez víkend 17.-18.4.2021 sa uskutočnili prvé online majstrovstvá Slovenska družstiev v zrýchlenom šachu študentov a žiakov SŠ a ZŠ. V sobotu sa na turnaji SŠ zúčastnilo 70 škôl, tím GAM osadil 12. miesto, náš najlepší hráč Vladimír Štefunko z I.A skončil na 7. mieste z 341 študentov. V nedeľu na turnaji ZŠ sa zúčastnilo 116 škôl, tím GAM obsadil 27. miesto, najlepší hráč Marcel Farbula z TA obsadil 71. miesto z 538 žiakov.Všetkým šachistom blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu školy.

• OĽP - 1.miesto

• Filip Bachratý zo IV.B postúpil do celoslovenského kola Olympiády ľudských práv. Tá pozostáva z dvoch častí - písanie úvah a prezenčná časť, ktorá sa uskutoční v júni. Prvá časť je už vyhodnotená a Filip získal 1. miesto! Garantom jeho témy je verejná ochrankyňa práv, ktorá jeho prácu ohodnotila ako najlepšiu na Slovensku. Blahoželáme a držíme palce v prezenčnej časti.