• ŠALIANSKY MAŤKO

• Ondrej Valent z triedy P.A získal 3. miesto v obvodnom kole súťaže ŠALIANSKY MAŤKO, kategória III. K úspechu blahoželáme!

• Nesebecky sebe - reportáž

• V dňoch 5. a 6. 12. sa konali na našej škole Mikulášske trhy. Študenti predávali veci a vecičky od dobrovoľných darcov (z radov študentov aj učiteľov) za symbolické ceny. Príjemnú atmosféru dotvárala živá hudba, voňavé koláčiky a radosť z nakupovania. Zisk z akcie vo výške 95 eur bude použitý, ako sme sľúbili, na zútulnenie vestibulu. Všetkým kupujúcim aj darcom ďakujeme. Veľká vďaka patrí aj p.p. Tomašovičovej, ktorá mala (spolu so svojím organizačným tímom z II.B a Sx.A) Mikulášske trhy pod patronátom. Fotografie z trhov si môžete pozrieť vo fotoalbume.

• DOD 2013

• Dňa 27.11.2013 sa uskutočnil na našej škole Deň otvorených dverí. Priestory školy navštívilo veľké množstvo záujemcov o štúdium na osemročnom aj štvorročnom gymnáziu. Tak ako každý rok si mohli prezrieť spolu so svojimi rodičmi odborné učebne, kde si pre nich pripravili naši študenti zaujímavé experimenty, či už z predmetu biológia, chémia alebo  fyzika.

So svojimi aktivitami ich oboznámili aj cudzie jazyky a na stredných školách pomerne nový predmet - umenie a kultúra. V multimediálnej učebni si návštevníci mohli pozrieť prezentáciu o našej škole, jej histórií, organizácii štúdia a mimoškolských aktivitách. Po nej, pred odchodom do zimy, sa mohli všetci zohriať pri teplom čaji, ktorí podávali naši študenti. Boli sme radi, že hostia odchádzali spokojní a že sa s mnohými z nich stretneme v septembri 2014. Fotografie z DOD 2013 nájdete vo fotogalérii.

• Návšteva anglického divadla

• Dňa 18.11.2013 sa žiaci Septimy A a tried III.A, III.B a III.C zúčastnili anglického divadelného predstavenia Dr.Jekyll & Mr. Hyde v Bratislave. Autor Robert Louis Stevenson vo svojom diele rieši stále aktuálnu otázku boja dobra a zla. Predstavenie sa našim študentom veľmi páčilo a už teraz sa tešíme na ďalšie hosťovanie anglického divadla na Slovensku.

• Návšteva okresného súdu

• Maturanti spoločenskovedného seminára sa dňa 21.11.2013 zúčastnili hlavného súdneho pojednávania v trestnoprávnej kauze na Okresnom súde v Trnave. Po skončení súdneho procesu nasledovala krátka beseda s predsedom súdneho senátu. Návšteva súdnych pojednávaní patrí medzi tradičné akcie našej školy, ktoré sa stretávajú u študentov s veľkým ohlasom.

• Veľká súťaž na GAMe

• Študentská rada a vedenie Gymnázia A. Merici vyhlasuje súťaž o najkrajší návrh loga alebo erbu našej školy. Zapojiť sa môžu všetci - študenti, učitelia, bývalí žiaci, nepedagogickí pracovníci i rodičia. Cena pre víťaza je lákavá - finančná odmena vo výške 50 eur. Pozorne si prečítajte PRAVIDLÁ SÚŤAŽE:  sutaz_o_erb_a_logo.docxSvoje návrhy posielajte do 11.12.2013 na vozarova@gamtt.sk.

• Návšteva misionára Erica Mathiasa z Indie

•   V rámci podpory  misijných  diel sme  21. októbra  2013 pozvali  na  besedu pátra  Erica  Mathiasa,SJ z Indie s dobrovoľníkmi. Priblížil  nám ťažké  situácie,  s ktorými musia  zápasiť už  malé  deti, aby  prežili. Mnohí rodičia nemôžu  pre ne zabezpečiť vzdelanie  ani  výchovu. Páter  Eric vďaka dobrovoľníkom a dobrodincom  začal  stavať  školu  a internát v mestečku  Manvi pre  chudobné  deti.  Niektoré triedy z nášho  gymnázia sa  rozhodli podporiť projekt vzdelania  detí  a „adoptovali“ si žiakov na diaľku. Viac informácií o projekte  sa  dozviete na http://www.cestadomov.sk/. Fotografie zo stretnutia nájdete v galérii.

• Imatrikulácie 2013

• V školskom fotoalbume nájdete fotografie z imatrikulácií, ktoré sa konali 18.10.2013 v športovej hale Družba. Do cechu študentského prijali organizátori imatrikulácií (vojenská čata triedy III.C) našich prvákov a prímanov, ktorí po absolvovaní "vojenského výcviku" získali pekné certifikáty. Video z programu, ktoré mám spravili študenti z TV GAM, nájdete TU.

• Blahoželáme

• Komisia Konferencie biskupov Slovenska pre katechizáciu a školstvo udelila Mgr. Františkovi Kosmálovi pamätnú medailu za dlhoročnú prácu pre rozvoj katolíckeho školstva na Slovensku. Fotografie ocenenia nájdete vo fotoalbume. K oceneniu srdečne blahoželáme!

• The SCHOOL DANCE - odmena

• V dňoch 23.- 27.10.2013 sa naše tanečníčky zo Schooldance zúčastnili výherného zájazdu do Bruselu. V piatok  navštívili budovu Európskej komisie, kde sa konalo slávnostné vystúpenie za účasti slovenských a zahraničných vládnych činiteľov. V ďaľších dňoch si prezreli kultúrne pamiatky Bruselu a získali veľa nových priateľov. Ďakujeme nie len našim študentkám, ale aj pani profesorke Koltnerovej za jej nadšenie a odborné vedenie tanečnej skupiny.  Už teraz sa tešíme na "The schooldance 2014"!

• Oznam vedúcej školskej jedálne

• Prosím rodičov, ktorí budú uhrádzať stravu cez internet banking, aby použili zo šeku z variabilného symbolu len 4 čísla sprava. V prípade nejasností, prosím kontaktujte vedúcu ŠJ: Rayová Zuzana, t.č. 033/5511014  kl. 19, 21.

• Výmenný pobyt - Taliansko

• V dňoch 30.9 - 4.10. 2013 sa uskutočnil výmenný pobyt talianskych študentov z Casale Monferrato na pôde našej školy. Zahraniční hostia si spolu s našimi študentami prezreli nie len Trnavu, ale aj Bratislavu, Piešťany a Šaštín.

• Po stopách sv. Františka

• Pri príležitosti  Medzinárodného dňa zvierat sa študenti našej školy zapojili do zbierky Slobody zvierat. Všetkým darcom ďakujeme!

• Súťaž EXPERT geniality show

• Súťaž EXPERT geniality show je určená pre všetkých študentov, ktorí si chcú porovnať svoje vedomosti s rovestníkmi na celom Slovensku. Zároveň môžu vyhrať zaujímavé ceny a získať titul EXPERT alebo TOP EXPERT. Viac informácií získate na stránke súťaže http://www.sutazexpert.sk/.  Prihlásiť sa môžete do 29.10. 2013 u zástupkyni školy.

• Kam na VŠ?

• Radi by sme našich maturantov informovali o veľtrhoch pomaturitného vzdelávania:

Akademia - Vapac 2013 (Bratislava, NTC, 7. - 10. 10. 2013)

Gaudeamus (Nitra, AX, pavilon F, 15. - 17. 10, 2013)

Špeciálna pozvánka STU Bratislava:   STU_pozvanka.pdf