• V posvätnom čase Veľkého týždňa vyšli tretiaci a septimáni do ulíc Trnavy, aby tam vrámci krížovej cesty niesli kríž. Na tom kríži mali kontrastne napísanú myšlienku: "Sú priania, ktoré nemôže splniť žiaden človek." [viac]Myslím, že na pozadí radnice, banky, obuvi, kebabu, City arény, to nesenie kríža vyznievalo ako veľký kontrast a zároveň výkričník toho, čo sa dnes žije a po čom sa túži. Lenže vždy naspodu všetkých ľudských túžob a nenaplnení ostáva jedna jediná túžba po Láske. Túžba za každých okolností lásku dať a lásku prijať. Krížovú cestu sme zakončili na schodoch našej Alma mater, kde žiaci citlivo a zároveň placho zaspievali pieseň "Kríž je znakom spásy..." Následne sme sa presunuli do františkánskeho kláštora na malé občerstvenie, ktorým sme už anticipovali dni Veľkej noci, pretože neviditeľné záblesky Zmŕtvychvstania vo Veľkom týždni badať všade navôkol.

     S úctou a vďakou brat Filip

     So  žiakmi 3.A, 3.B a Sp.A som sa 5.4. 2019 dohodol, že v rámci pôstneho sebazáporu pôjdeme tak ako minulý rok, vyzbierať odpadky na dvoch frekventovaných častiach nášho mesta, teda na pešej zóne a v promenáde. Tým, že nás bolo okolo 70, mohli sme vytvoriť rojnicu a mohli zbierať tak ako ešte nikto nikdy nezbieral, tzv. technológiou kombajnového vysávania (ako sme si ju súkromne nazvali).

     Prekvapilo ma, že niektoré dievčatá,  ktoré sa radi pekne obliekajú, nemali problém zbierať aj tie najhoršie odpadky. Rovnako bolo zaujímavé sledovať ako sme na lavičkách obchádzali ľudí, ktorí fajčili, alebo lízali zmrzlinu, alebo sa chystal piť čučo a my sme pod nimi a okolo nich poctivo zbierali odpad. Myslím, že tento obraz mohol najviac pomôcť našej pokore lebo sme zbierali nami nespôsobený odpad. Najväčšou odmenou mi ale bolo, keď sme večer s našimi veriacimi  prechádzali promenádou s modlitbou ruženca, ako mi viacerí z nich povedali: "Čistejšiu promenádu sme ešte nevideli". "Sapienti sat."     

     brat Filip

     15. aprila 2019 sa uskutočnila celoškolská duchovná obnova. Študenti si mohli vybrať z viacerých workshopov/prednášok podľa tém, ktoré ich zaujali. Po úvodnej sv. omši, ktorá bola v Kostole sv. Jakuba, sa študenti premiestnili na dané workshopy a besedy. Veríme, že tento čas bol časom rastu a vnútorného obohatenia sa a najmä vzájomného povzbudenia sa aj zo svedectiev tých, ktorí nám ochotne a odvážne svedčili o svojom živote a čo všetko Boh koná. 

     Pri príležitosti sviatku sv. Angely sme mali v triedach aktivity zamerané na tému dňa, ktorou bola svätosť. Následne sme sa presunuli do Katedrály Jána Krstiteľa, kde sme slávili sv.omšu, ktorú celebroval p. Michal Nižnánsky, OSPPE. Po sv. omši sa na našej škole po prvýkrát uskutočnil koncert našich študentov. Ďakujeme všetkým odvážnym hudobníkom, spevákom, moderátorkám a šikovným zvukárom. Dúfame, že sa vám toto podujatie páčilo a že si ho spolu čoskoro zopakujeme.  

     Radostný týždeň

     Od 28.1. do 31.1.2019

         

         

      

      

     V dňoch 6. a 7. 12. 2018 sa na našom gymnáziu rozbehol jedinečný projekt pomoci iným pod názvom SERVIAM, čo znamená slúžim. Viac ako 400 študentov bolo v službách domovov sociálnych služieb, mentálne handicapovaných ľudí, ľudí bez domova, charitných domovoch, zbierali peniaze pre Trnavskú arcidiecéznu charitu, pracovali v sieti pomoci, kde rozdeľovali potraviny pre chudobných, v dielničke, kde vyrábali výrobky určené na podporu diel charity, ako aj háčkovali chobotničky, ktoré pomáhajú predčasne narodeným deťom alebo viaceré skupinky študentov v sprievode opatrovateliek navštívili chorých v ich domoch. Spoločne pomáhali na 22 rôznych miestach v Trnave a blízkom okolí (Hlohovec, Veľké Kostoľany, Suchá nad Parnou, Cífer, Šelpice). Priebeh a atmosféru týchto dní si môžete pozrieť TU. Podrobný priebeh týchto dvoch dní:clanok_SERVIAM.docx

     V tomto školskom roku pozývame našich študentov spoločne putovať po stopách našej patrónky sv. Angely Merici a prvých kresťanov. Objavovať miesta prvých kresťanov a centrum našej viery. 

     Pozvánka:

     Pozývame Ťa na akciu 77 minút - radosti, chvály, svedectiev a oddychu v Jeho náručí.  Aj keď nebudeš môcť prísť na celý čas, zastav sa. On na Teba čaká s otvorenou náručou! Spoločne sa budeme modliť, chváliť, prosiť ... Neváhaj a zakús spoločenstvo. Každú stredu, začíname už 7.11.2018...

     V dňoch 5.-7. októbra 2018 sa študenti 1.A a 1.B zúčastnili víkendovej duchovnej obnovy v Šaštíne. Prostredníctvom aktivít, prác v skupinkách a zábavného programu mali možnosť sa viac navzájom spoznať, objaviť svoje duchovné dary, spoznať, kto je naša patrónka Sv. Angela Merici a taktiež napísať svoj osobný list Bohu. V piatok bol na programe Večer milosrdenstva spojený s adoráciou. Svoje svedectvo nám prišiel povedať aj p. Michal Nižnánský, OSPPE, ktorý je tiež bývalým žiakom GAMu. Kto mal chuť a záujem, mohol sa zapojiť do celonočnej adorácie.

     Celý víkend prebiehal vo veľmi priateľskej atmosfére a sme radi, že sme vytvorili jedno veľké spoločenstvo.

      

   • zatiaľ žiadne údaje
    •