• Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu

• Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu je vzdelávací program pod záštitou britskej kráľovskej rodiny. Ide o jeden z popredných programov pracujúcich s mladými ľuďmi, ktorý ich pripravuje na život a zamestnanie.

V roku 2013 sa do programu zapojilo viac ako milión mladých ľudí z viac ako 140 krajín sveta. Počas takmer 60-ročnej existencie DofE inšpiroval a zmenil životy viac ako ôsmim miliónom mladých ľudí na celom svete.

DofE môže hrať kľúčovú rolu v rozvoji študentov mimo vyučovania prostredníctvom vytvárania príležitostí pre mládež na rozvíjanie ich zručností, zdravého životného štýlu, pomoci druhým a prostredníctvom zážitku z Dobrodružnej expedície. Za svoje úsilie sú študenti oceňovaní prestížnym certifikátom, ktorý má celosvetovú platnosť a hodnotu.

Medzinárodná cena vojvodu z Edinburghu ráta s tým, že každý mladý človek má potenciál uspieť bez ohľadu na to z akého prostredia vychádza. Mladí ľudia, ktorí sa zapoja do programu, sa stávajú sebaistejšími, cieľavedomejšími, rozvíjajú svoje zručnosti v oblastiach ako komunikácia, riešenie problémov a líderstvo.

Stránka Národnej kancelárie programu DofE na Slovensku: www.dofe.sk
          Oficiálna stránka medzinárodnej Nadácie programu: www.intaward.org

Program DofE na Gymnáziu Angely Merici v Trnave

Program na našej škole sa rozbieha v októbri 2016.

V prípade akýchkoľvek otázok týkajúcich sa DofE môžete kontaktovať vyškolených vedúcich programu:

• Mgr. Martina Vranikovičová - vranikovicova@gamtt.sk - koordinátor projektu
          • Ing. Monika Masariková - masarikova@gamtt.sk
          • Mgr. Sabína Blažová - sabina.blazova@yahoo.com
          • Mgr. Marta Vozárová - vozarova@gamtt.sk
          • Mgr. Katarína Tomašovičová - tomasovicova@gamtt.sk
          • Mgr. Jana Kuracinová - kuracinova@gamtt.sk

Na pozícii školiteľ a hodnotiteľ dobrodružnej expedície sú vyšklolení:

• Mgr. Martina Vranikovičová
          • Mgr. Marta Vozárová