• 4.ročník 2019/20

    •  

     HRDINOVIA NAPRIEK KORONE😷 

     Vzhľadom na vzniknutú situáciu a karanténne opatrenia, budú tento rok absolventi DofE ukrátení o ceremóniu naživo, na ktorej sa odovzdávajú zaslúžené ocenenia a ktorá sa zvykne konať za účasti vzácnych hostí. Z tohto dôvodu dňa 13.10. 2020 navštívila našu školu posádka Národnej kancelárie DofE Slovensko - DofE na cestách, ktorá priniesla 13 bronzových a jedno strieborné ocenenie pre našich Dofákov - študentov, ktorí si plnili svoje ciele v oblasti talentu, športu a dobrovoľníctva. Ocenenia prišiel odovzdať riaditeľ Národnej kancelárie Marián Zachar a koordinátorka programu DofE pre Západné Slovensko Janka Kubíková. Ocenenia a diplomy sú bezpečne uložené a keď pominie spomínaná situácia, budú odovzdané absolventom DofE. Zatiaľ sa títo môžu tešiť na online ceremóniu, ktorú si budú môcť pozrieť 26.10.2020 o 17h a tiež my, a aj vy, ktorí ešte váhate nad prihlásením sa do programu. 
     Veľká vďaka patrí vedúcim, ktoré viedli bronzových Dofákov minulý školský rok - pani profesorke M.Masarikovej ❤a sestre Damiánke ❤ - Veronike Lužnej, tiež pani riaditeľke 👑 za spoločne absolvovanú expedíciu ⛺ a vám, milí študenti🤗,  ešte raz vďaka za reprezentáciu a pekný čas na expedícii! 👏
     Prikladám link z prevzatia ocenení:
     a tiež DofE komunite pošleme platformu, na ktorej môžete sledovať online ceremóniu  26.októbra. Pre ostatných, aby nepadol server, bude FB stránka DofE ceremóniu streamovať.
     Príjemné sledovanie!
     M.Vranikovičová
     P.S. Program DofE Slovensko podporuje aj predseda nášho Trnavského samosprávneho kraja Mgr.Jozef Viskupič, ktorý prijal zástupcov NK DofE Slovensko.👍
      

      

     Kúsok inšpirácie ako zaujímavo a plnohodnotne využiť voľný čas:)

     Naši Gamáci - Dofáci nezaháľali ani počas prázdnin a teraz sa nemôžu dočkať zaslúženého ocenenia!

     V dňoch 7. a 8. júla 2020 sa uskutočnila Kvalifikačná expedícia na bronzovej úrovni pre dve dofácke  skupiny. Prvá skupina s názvom "Turistický klub Matúša Kúdelu" mala svojich 6 členov: Matúš Kúdela, Terézia Bartošovičová, Ema Hečková, Juliána Krivosudská, Aneta Pecková a Peter Deket. Hlavný vedúci skupiny - Matúš sa tešil veľkej obľube.

     Druhá dofácka skupina sa skladala zo siedmich členov - tí mali názov "Amoniakový guláš so zemiakmi" (zrejme narážka na Amonovu lúku, kde sa stanovalo) členovia: Eleonóra Dobšovičová, Rebeka Čapeľová, Ivan Bako, Oliver Svrček, Stanka Slobodová, Simonka Vančová a Natália Havierniková. 

     S radosťou môžeme povedať, že tento rok boli skupiny naozaj samostatné a veľmi iniciatívne. Príprava na expedíciu prebiehala v rámci štyroch online stretnutí. 

     Trasa, ktorú si Dofáci naplánovali bola krásna, náročná a plná komárov:Prvý deň začali v Smoleniciach.  Cestou prechádzali  prírodnou rezerváciou Čierna skala v  Malých Karpatoch kde  platí 5. stupeň ochrany.

     Cieľom toho dňa bola Amonova lúka - turistická oblasť v Plaveckom Podhradí - kde sa nachádza prameň Nazdar - skvelé miesto na stanovanie!

     Na druhý deň bola na programe Vápenná - Roštún - tretí najvyšší vrch Malých Karpát  nad obcami Sološnica a Plavecké Podhradie - na vrchole  ktorej sa nachádza 5 m vysoká železobetónová rozhľadňa postavená v roku 2003 a na nej napísaný citát "Kamkoľvek ideš, čokoľvek hľadáš, na konci hľadáš sám seba." 

     Expedícia technicky skončila v Sološnici, avšak dúfame, že vás, Dofáci, nabudila k tomu, aby ste sa viac snažili pracovať ako tím a stavali na vzájomnej potrebe využiť jedinečnosť každého z vás v prospech všetkých!

     Milí skoro absolventi (už čoskoro ocenení) - želáme vám veľa nových výziev a tiež chuť a energiu ich prekonávať!

     Video z expedície: https://www.youtube.com/watch?v=HvDT5pRCSGI

      

     DOFE_(1).pdf

     ..........................................................................................................................................................................

     DofE Zlato kvalifikačná expedícia 13.-16.7.2020 Súľov

     Na tretí prázdninový týždeň bola na programe Zlatá kvalifikačná expedícia, ktorá prebiehala počas 4 dní, teda Dofáci stanovali 3 dni a putovali 4 dni.

     Posádku skupiny nazvanej  B-111-B tvorili terajší štvrtáci: Sára Mesíčková, Ondrej Filípek, Róbert Kuracina a strieborný Dofák Michal Šrank - momentálne tretiak a poslednou členkou, ktorá si to vyskúšala bola Slávka Hrašková - strieborná Dofáčka, ktorá minulý šk.rok dokončila svoje štúdium na našom gymnáziu a ktorej veľmi ďakujeme za posilu.

     Dofákom to pekne odsýpalo, hoci terén bol dosť náročný, miestami siahajúci do nebies:) Bolo vidieť, že sú to už mnohými expedíciami ošľahaní starí harcovníci, ktorí sa nezľaknú ani stúpania, ani chladu, ani hladu. Pobalení prišli ukážkovo, vyzbrojení všetkým, čo potrebovali a hor sa na dobrodružstvo!  Počasie im vyšlo na jednotku, až poslednú hodinku expedície začalo pršať, ale to už boli Dofáci skoro v cieli.

     Klobúk dolu, bojovníci, boli ste úžasní!

     P.S. Ondríkovi alias Xarisovi alias Filipovi patrí veľká poklona za jedinečné videjko:) https://www.youtube.com/watch?v=LumXcDr_aCM&feature=youtu.be 

     1.deň Trasa: Považská Teplá-Manínska tiesňava- Vrchteplá-Súľov-Žibrid, stanovanie pod Žibridom pri Zbyňove
     2.deň Trasa: Žibrid-Zbyňov-Rajecké Teplice-Skalky-Lietavská Svinná, stanovanie pod Lietavským hradom
     3.deň Trasa: Lietava-Podhorie-Roháčske sedlo-Šarkania diera-Lúka pri kamennom hríbe, Súľov, stanovanie Súľov
     4.deň  Trasa: Súľov-Súľovský hrad- Sedlo pod bradou-Pod Roháčom-Pod hradom Hričov-Hričovské Podhradie- Dolný Hričov

     https://www.youtube.com/watch?v=LumXcDr_aCM&feature=youtu.be

      

     https://drive.google.com/drive/folders/1KjnlYlR-1K3fVAEyZAHMS0M0y5g_auKg 

      

  • Kontakty

   • Gymnázium Angely Merici
   • sekretariat@gamtt.sk
   • riaditeľka, fax - 033/5514 605 vrátnica - 033/5511 014 sekretariát - 0911 134 448 internát - 0904 006 464 hospodárka/vedúca šk. jedálne - 0911 975 858
   • Hviezdoslavova 10, 917 01 Trnava
   • 588032
   • 2021190787
   • škol. jedáleň: SK22 0200 0001 3100 3584 8212 škol. internát: SK34 0200 0000 0029 2244 0458 účet ZRPŠ: SK83 0200 0000 0031 7798 0159 Poteší nás, ak prispejete akoukoľvek čiastkou na náš sponzorský účet. Ak neuvediete konkrétny účel, vaše financie použijeme pre študentov na skvalitnenie výchovno-vyučovacieho procesu. sponzorský účet: SK57 0200 0000 3500 3584 8212 Pre platby zo zahraničia: Majiteľ účtu: Gymnázium Angely Merici Trnava, adresa: Hviezdoslavova 10, 917 01 Trnava číslo účtu: SK5702000000350035848212 BIC: SUBASKBX, SK - Slovensko
   • Mgr. Jana Kuracinová kuracinova@gamtt.sk
   • Mgr. Marta Vozárová, vozarova@gamtt.sk Mgr. Katarína Tomašovičová, tomasovicova@gamtt.sk
  • Prihlásenie

   • zatiaľ žiadne údaje
    •