• Oži v duši

• V stredu 13. októbra prebehla na našej škole v rámci cyklu “Oži v duši” mimoriadne zaujímavá diskusia s exorcistom Trnavskej diecézy vikárom Petrom Šimkom. Hovoril na tému deštruktívny vplyv zlého na tvoj život.  Naši žiaci, ktorí skrz na skrz zaplnili spoločenskú miestnosť až tak, že museli viacerí z nich sedieť na vstupných schodoch,  znova ukázali ako počúvajú rozumom aj srdcom. Kládli naozaj dobré otázky, ktoré vyplývali z toho, že dobre počúvali. Neraz aj pre samotného hosťa  boli ťažkým orieškom a chvíľu musel rozmýšľať, čo na ne odpovie....Vo fotogalérii nájdete fotky zo stretnutia. A prosím, všetci spoločne sa tešíme na ďalšie stretnutie v mesiaci november, kedy nás svojou účasťou poctí herec Juraj Kemka, ktorý bude hovoriť na tému: ako byť úspešný a zachovať si svoju tvár... Juraj je plánovaný na stredu 10. novembra 2021, ak sa dovtedy nič nezmení. Pax et bonum brat filip

• Ocenení Dofáci

• Naši skvelí Dofáci z GAMu si dnes (11.10.2021) prevzali ocenenia - bronzové aj strieborné. Veríme, že čas strávený pri plnení cieľov im priniesol skvelé skúsenosti do života a mnohí z nich na dobrodružnej expedícii prekonali vlastné hranice. Blahoželáme a prajeme veľa úspechov pri plnení cieľov, či už na striebornej alebo zlatej úrovni.

• Duchovné aktivity

• Chcete vedieť akého patróna má vaša susedná trieda?  Kedy bude mať vaša trieda sv. omšu v školskej kaplnke? Viete, že na našu školu príde Juraj Kemka? Alebo vás zaujíma ako v Cirkvi vyrobiť škandál? Chceš reštartovať svoje srdce alebo ožiť v duši? V sekcii Život na škole - Duchovný život nájdeš odpovede na všetky otázky...

• ERASMUS+

• 26.septembra 2021 sa skupina 7 študentov - Peter Deket, Sofia Bardoňová, Alžbeta Gunišová, Rebeka Čapeľová, Aneta Pecková, Marek Šeliga a Marián Cipár a 3 vyučujúce Mgr. Blažová, Mgr. Marková a sr. Damiána, zúčastnili na prvej zahraničnej mobilite v rámci programu Erasmus+ v poľskom meste Rybnik. Našou hosťujúcou školou bola uršulínska škola Zespół Szkół Urszulańskich. Hlavnou témou bolo not BE long, v ktorej sme sa zameriavali na dobrovoľníctvo pre ľudí bezdomova a deti v detských domovoch.Spoločne sme navštívili aj Krakow a Auschwitz, kde sme si ešte viac uvedomili dôležitosť každej jednej ľudskej bytosti. A ako túto skúsenosť vidia naši študenti? Prečítajte si ich vyjadrenia.

• Projektový deň Bezpečne v triede aj na internete

• Nezisková organizácia Eduma poskytla štyrom našim triedam metodiku k projektovému dňu Bezpečne v triede aj na internete. S využitím online živej knižnice - videá s príbehom - mohli žiaci vidieť príbehy Dominiky, ktorá zažila sama šikanu na ZŠ, na gymnáziu šikanovali jej kamarátku, Mirka rozprávala o šikane svojho syna na ZŠ, Sandra popísala ako sama šikanovala spolužiačku pre jej rečovú vadu. Cieľom aktivít bolo popísať správanie všetkých aktérov - obete, šikanátora, aj mlčiacej väčšiny z kolektívu. Porozprávať sa o ich riešeniach, hľadať ďalšie riešenia daných situácií, ale hlavne prísť k poznaniu, že šikana sa týka všetkých a vždy existujú spôsoby, ako sa dá riešiť. Na záver sa online spojili s ostatnými školami a vypočuli si prednášku lektorky z IPčka, ktoré pomáha práve takýmto obetiam na Slovensku.