• Biologická olympiáda

• V stredu 23.3.2022 sa uskutočnilo online krajské kolo Biologickej olympiády. V projektovej časti v kategórii B našu školu úspešne reprezentovala Danka Trnková (2.B). Skončila na 1.mieste a postupuje do celoslovenského kola. V teoreticko-praktickej časti v kategórii B súťažili Martina Adamovičová (2.B) a Simona Bučková (SxA) a v kategórii A Lívia Plachetková (4.A) a Ivana Radosová (OkA). Všetky sa stali úspešnými riešiteľkami. Študentkám blahoželáme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu našej školy.

• Envirotýždeň

• Od 28.3.2022 bude na našej škole prebiehať envirotýždeň. Dokážeš sa postarať o kvety? Ak áno, neboj sa ich priniesť do svojej triedy čo najviac. Tým sa zapojíš do výzvy “Ozeleň si triedu”. Chceš urobiť niečo s problémom netriedeného odpadu na našej škole? Pokús sa so spolužiakmi vyrobiť triediaci kôš na papier a plast. Nielen že pomôžete našej škole a životnému prostrediu, ale môžete ako bonus vyhrať zaujímavé ceny. Taktiež vás čaká premietanie filmov, ktoré bude vždy po 6. vyučovacej hodine. Tie budú zamerané na ekologické problémy, ktoré trápia celý svet. Budeme radi, keď sa zapojíte.

• Beseda

• Dňa 11.3. sa vrámci krúžku Res publica na našej škole uskutočnila diskusia s poslancom NR SR a členom zahraničného výboru - Andrejom Stančíkom. Diskutovali sme o aktuálnej situácii na Ukrajine a tiež o živote poslanca. Dozvedeli sme sa nielen množstvo prínosných informácií ale aj niekoľko cenných rád do života. Všetkým zúčastneným ďakujeme za účasť a tešíme sa na ďalšie stretnutie.                D.Sagan, J.Štefunko IV.A

• Biblická olympiáda

• V dňoch 22.3.2022 a 23.3.2022 sa uskutočnilo online dekanátne, teda okresné, kolo Biblickej olympiády. Našu školu reprezentovali v kategórii ZŠ Ján Turenič (P.A), Matúš Chromík (P.A) a Dominik Jindra (K.A). Umiestnili sa na 1.mieste, získali plný počet bodov a postupujú do diecézneho, krajského kola. Kategóriu SŠ reprezentovali Michal Marek (Q.A), Juliana Krivosudská (Sp.A) a Ján Chromík (3.A) a umiestnili sa taktiež na 1.mieste a postupujú ďalej. Srdečne blahoželáme a držíme palce v ďalšom kole.

• Biologická olympiáda

• V piatok 18.3.2021 sa konalo on-line krajské kolo Biologickej olympiády v kategórii C - teoreticko-praktická časť. Našu školu reprezentovala Ninka Janíková z K.A, ktorá skončila na krásnom 2.mieste a stala sa úspešnou riešiteľkou. Ďakujeme za vzornú reprezentáciu a srdečne blahoželáme.

• Stolný tenis žiačky SŠ

• Dňa 23.3.2022 sa uskutočnilo finále okresu v stolnom tenise žiačok SŠ. Naše žiačky sa umiestnili na 4. mieste. Školu reprezentovali Katarína Kršáková, Anna Nagyová, Noemi Novotná a Paulína Pribišová. Srdečne gratulujeme!

• Stolný tenis žiakov SŠ

• Dňa 23.3.2022 sa uskutočnilo finále okresu v stolnom tenise žiakov SŠ. Naši chlapci sa umiestnili na 3. mieste. Školu reprezentovali Tomáš Matovič, Daniel Kucharík, Roman Ochaba a Samuel Hurek. Srdečne gratulujeme!

• Stolný tenis žiačok ZŠ

• Dňa 22.3.2022 sa uskutočnilo finále okresu v stolnom tenise žiačok ZŠ. Naše žiačky sa umiestnili na 2.mieste. Školu reprezentovali Sofia Stašková, Tamara Zápražná, Katarína Kršáková a Eliška Gašpárková. Srdečne gratulujeme!

• 3. turnus LVVK

• V termíne 14. – 18.3.2022 sa konal 3.turnus lyžiarskeho výcviku, ktorého sa zúčastnili žiaci T.A a K.A.  Lyžovalo sa v Nízkych Tatrách - Chopok Jasná.

• Matematický náboj

• Najpopulárnejšia medzinárodná matematická súťaž päťčlenných tímov Matematický náboj bola pre našich študentov tento rok mimoriadne úspešná. Zo 146 juniorských tímov Slovenka V.Štefunko, Šesták, Ganz, Guniš a Moravec získali 6. miesto, Richnák, Hittrich, Haršány, Gašpárková a Kúdela 45. miesto a Bardiovský, Táčovský, Jánoška, Gono a Drobný 68. miesto. V kategórii Senior (maturanti) súťažilo 116 tímov, Chrvala, Šrank, Suchoň, Klásek a Heriban získali 16. miesto. Všetky výsledky aj umiestnenie  v medzinárodnom poradí je na www.matematickynaboj.sk. Študentom ďakujeme za reprezentáciu školy a blahoželáme k vynikajúcim umiestneniam.

• Expert geniality show

• Dvadsať žiakov našej školy sa zúčastnilo celoslovenskej súťaže EXPERT geniality show Nina Janíková (K.A) patrila medzi 3 % najlepších expertov, získala  titul TOP Expert v dvoch témach Mozgolamy Do you speak  English? Ďalšími  TOP Expertmi  v týchto dvoch témach sú Marcel Farbula (K.A) a Michal Bahna (IV.A). TOP Expertmi v téme Mozgolamy  Dominik Hanzel (K.A),  Juraj Heriban (Sp.A), Matej Suchoň (IV.A)  a  v téme Góly body, sekundy  Ondrej Haršány(Q.A) a Michal Šrank (IV.A)

Tešíme sa z úspechov a gratulujeme!

• V dňoch 9. až 13.3. 2022 sa konalo v Prievidzi celoslovenské kolo Chemickej olympiády v najnáročnejšej kategórii A. Našu školu reprezentovali Janko Chromík z III.A, ktorý bol aj úspešným riešiteľom a Zuzka Reiffersová zo Sp.A. Ďakujeme za vzornú reprezentáciu a srdečne blahoželáme.

• Zbierka pre UKRAJINU

• Milí študenti a kolegovia,
            ľudia prichádzajúci na Slovensko z Ukrajiny potrebujú našu, či už materiálnu alebo duchovnú pomoc. Preto sme sa rozhodli opäť v spolupráci s Trnavskou arcidiecéznou charitou usporiadať zbierku potravín a vecí pre utečencov. Zoznam vecí je napísaný na plagáte. Prinášať ich môžete každé ráno v priebehu nasledujúceho týždňa pred vyučovaním a cez prestávku po 5. hodine vo vestibule školy. Ďakujeme!