Ocenenie TOP GAM
TOP GAM 2025
Ján Sládkovič - študent Oktávy A, získaval ocenenie za reprezentáciu školy v Olympiáde vo francúzskom jazyku, kde na celoslovenskom kole získal 3. miesto. Jankovi sa darilo aj v spoločenskovedných súťažiach, kde na celoslovenskom kole Olympiády o verejnej správe získal so svojim tímom krásne 2.miesto. Dnešná doba plná informácií, ale aj deziinformácií si vyžaduje bystrú a otvorenú myseľ, ktorá Jankovi určite nechýba. Preukázal to aj na Olympiáde kritického myslenia, do ktorej sa úspešne zapájal. Svoj rast realizoval aj cez ročný program Akadémie Dá sa to!, v ktorej získal mnohé zručnosti a inšpirácie pre svoj rast.
Viacerým z vás je dobre známy program DofE, v ktorom Ján Sládkovič získal najvyššie zlaté ocenenie. Všetku inšpiráciu, povzbudenie, ktoré v programe dostal od svojich vedúcich a školiteľov, s vďakou škole aj vrátil. Nie len ako ambasádor DofE, ale najnovšie aj ako DofE vedúci. Janko ďakujeme ti!
Ocenenie pre Jána Sládkoviča podporil alumni patronus Ján Székely.
Druhou ocenenou je Tereza Komiňáková z kvarty A. Terezke sa podarilo vyhrať celoslovenské kolo Olympiády zo slovenského jazyka. Rovnako presvedčivo sa dostala do celoslovenského kola v Olympiáde vo francúzskom jazyku, ktorý jej doslova učaroval a získala nádherné 3. miesto. Svoj multitalent, ktorý však vždy musí byť doplnený tvrdou prácou a odhodlaním, ukázala aj na Chemickej olympiáde, v ktorej sa stala na krajskom kole úspešnou riešiteľkou. Veľkosť človeka netvoria len vedomosti a víťazstvá v olympiádach. Je to aj sila osobnosti, ktorá je u Terezky spojená s vysokou mierou empatie, prijatím akejkoľvek výzvy. Obraz Terezky by nebol kompletný, keby sme nespomenuli aj ďalšie jej vášne a nimi sú tanec a krasokorčuľovanie.
Ocenenie Terezky Komiňákovej podporil alumni patronus Ing. Benjamín Brocka, ktorý odovzdal cenu Terezke osobne.
Náš trojlístok ocenených uzatvára maturant, študent z triedy Oktáva A Marek Richnák. Marek sa odovzdávania ocenenia nemohol zúčastniť. Podobne ako ocenený spolužiak Janko súťažil v Olympiáde kritického myslenia, kde sa mu podarilo prebojovať do celoslovenského kola. Úplne z iného súdka je Matematická olympiáda, kde sa v najťažšej kategórii A dostal do krajského kola. Viacerí už poznáte slovo CaSat z webovej stránky školy a rozprávania mojich kolegov a vašich spolužiakov. Náš tím, ktorého súčasťou bol aj Marek, získal 1. miesto na celoslovenskom kole. Nimi zostrojený satelit vynesený dronom do výšky jedného kilometra, dokázal merať teplotu a tlak a dokonca si aj kamerou zaznamenávať svoju cestu na zem. Ako víťazi sa potom zúčastnili medzinárodnej konferencie v Holandsku. Marek rád a ochotne pomáhal pri organizácii školských akcií a mnohé z nich zastrešoval po technickej stránke.
Alumni patronuns ocenenia Mareka Richnáka je absolvent Ing. Adam Brocka.