• SOČ
          • SOČ

• Dňa 6.4.2018 sa uskutočnilo krajské kolo SOČ, v ktorom nás reprezentovala v odbore zdravotníctvo Timea Ručková, žiačka 2.A s prácou na tému Psychomotorický vývin dieťaťa. Obsadila krásne 3.miesto. Srdečne blahoželáme!

• Týždeň francúzskeho filmu

• Pri príležitosti Týždňa francúzskeho filmu v rámci projektu Crème de la crème sa skupinka nadšených frankofónov, študentov konverzácie vo francúzskom jazyku, zúčastnila premietania francúzskeho filmu Mon garçon - Môj syn od režiséra Christiana Cariona. Príbeh o zúfalom otcovi im priniesol nielen napätie a ponaučenie, ale aj pridanú hodnotu - 1,5 hodiny posluchu ich obľúbeného francúzskeho jazyka.  Parlez- vous français, vous aussi? Mais, bien-sûr!  La vie avec le français est belle!

• Mladý Európan

• Družstvo študentov v zložení Šimon Podešva, Timotej Tóth zo Sx.A a Barbora Hrdličková z II.B získali fantastické 1. miesto v súťaži Mladý Európan a postupujú do národného kola. Blahoželáme k úspechu a držíme palce!

• Chemická olympiáda

• Dňa 23.3.2018 sa uskutočnilo okresné kolo Chemickej olympiády kategória D. Našu školu reprezentovali Timotej Klásek z K.A, ktorý obsadil 5. miesto a Ivana Radosová tiež z K.A, ktorá obsadila 6. miesto. Obaja sa stali úspešnými riešiteľmi. Ďakujeme im za reprezentáciu školy!

• Biologická olympiáda

• Naši študenti žali úspechy aj na krajskom kole Biologickej olympiády.

Kategória C - Žofia Chrvalová, T.A sa stala úspešnou riešiteľkou a získala 3.miesto.

Kategória BLucia Horníková, Sx.A - 2.miesto, úspešná riešiteľka s postupom do celoslovenského kola,  Mária Hornáčková, Sx.A - 7.miesto, úspešná riešiteľka, projektová časťTimea Ručková, II.A - 2.miesto, úspešná riešiteľka s postupom do celoslovenského kola (projekt)

Kategória AAndrej Horník, Ok.A  - 1.miesto, úspešný riešiteľ s postupom do celoslovenského kola, Bruno Sagan, IV.A - 8.miesto, úspešný riešiteľ, Lukáš Harant, Ok.A - 14.miesto

Blahoželáme k úspechom!

• Biblická olympiáda

• Študenti J. Kohutiar zo Sx.A, K. Tomašovičová a M. Sobota z I.B sa zúčastnili dekanátneho kola Biblickej olympiády a získali v kat. SŠ pekné 3. miesto. V kategórii ZŠ D. Dobošová, A. Hudcovičová a A. Kňažková tiež obsadili 3. miesto. Ďakujeme im za reprezentáciu.

• Krajské kolo Olympiády vo FRJ

• Dňa 19.3.2018 sa konalo Krajské kolo Olympiády vo francúzskom jazyku. Našu školu reprezentovali títo študenti, ktorí sa zároveň stali aj úspešnými riešiteľmi: Laura Mesarošová v kategórii 2A, ktorá obsadila 3.miesto, Zuzana Baďurová v kategórii 2B skončila na 2.mieste, Gabriel Fraňo sa v kategórii  1C pre frankofónov umiestnil na 2.mieste, a Jana Veleva  taktiež v kategórii 2C pre frankofónov obsadila 2.miesto.

Blahoželáme našim študentom ku skvelému umiestneniu, ďakujeme za reprezentáciu a želáme naďalej veľa pekných skúseností s jazykom A.de St.Exupéryho. Merci mille fois nos chers!

• Geocaching

• Dňa 20.3.2018 sa žiaci triedy QA zúčastnili projektu Geocaching v teréne, kde si v praxi mohli vyskúšať využitie GPS v živote. Jednotlivé skupiny pre seba navzájom originálnym spôsobom pripravili hľadanie geokešiek v okolí našej školy. Aj napriek nepriaznivému mrazivému počasiu to zvládli na výbornú! Viac vo fotoalbume.

• Jazykový kvet

• Dňa 2.marca 2018 sa konala postupová súťaž - krajské semifinále v prednese poézie a prózy v cudzom jazyku s názvom JAZYKOVÝ KVET. Našu školu reprezentovala Terezka Pravdová s ukážkou z diela francúzskeho filozofa Ch.L. Montesquieu Perzské listy. Prednes, ktorý trval 12 minút jej zaručil postup do krajského finále. Félicitations Therese et bon courage au niveau régional!

• Recyklohry

• Recyklohry sú najväčším environmentálnym projektom, ktorý je pod záštitou Ministerstva životného prostredia SR.  Na našej škole sa Recyklohry realizujú už 10 rokov. Za tento čas sme uskutočnili množstvo ekoakcií a vyzbierali veľký objem elektroodpadu. A to všetko nielen pomocou našich študentov, ale aj vďaka odbornému vedeniu PaedDr. B. Kováčovej, za čo jej patrí poďakovanie a uznanie.  Príroda je dar, o ktorý sa treba starať!

• Informácie pre maturantov

• V priloženom dokumente EC_A_PFIC_MS__2017-18.docx sú základné informácie o organizácii EČ a PFIČ MS pre školský rok 2017/18. Menné zoznamy a zadelenie do skupín a učební nájdete na nástenke vo vestibule školy.  Prosíme maturantov, aby dodržali uvedené termíny a do učební prišli včas.

Prajeme Vám veľa šťastia!

• Onkologické dielne

• V pondelok 26.2.2018 sa študenti voliteľných predmetov z biológie tretích ročníkov a septimy zúčastnili Onkologických dielní. Na prednáške sa dozvedeli mnoho užitočných informácií o nových trendoch vo výskume, diagnostike, liečbe a o prevencii onkologických ochorení.

• SERVIAM n.f. - 2%

• Vaše darované 2 % z dane pre nás znamenajú prejavenie dôvery a podporu v rozvíjaní našich aktivít v prospech Vašich detí. V  roku 2017 sme z týchto prostriedkov nakúpili nové lavice a stoličky do 4 tried a dokúpili sme počítačovú techniku. Finančné prostriedky fondu SERVIAN n.f. budú  tento rok použité na dofinancovanie výstavby školskej telocvične, ktorú by sme mali zrealizovať do konca roka 2019. Na telocvičňu sme získali dotáciu vo výške 150 000 eur a dofinancovanie je vo výške  37 000 eur. Preto Vám budeme veľmi vďační za každú pomoc pri získavaní týchto finančných prostriedkov.

• Študentky Žofia Chrvalová z T.A a Barbora Buková z K.A sa 8.2.2018 zúčastnili okresného kola Biologickej olympiády, kategória C a obe sa stali úspešnými riešiteľkami. Barborka získala 4. miesto a Žofka 1. miesto s postupom do krajského kola. Obom ďakujeme za reprezentáciu  a Žofke držíme palce na krajskom kole!

• Olympiáda ľudských práv

• Dňa 8.2.2018 sa konalo krajské kolo Olympiády ľudských práv. Našu školu reprezentoval Branislav Rak z III.B a vybojoval si postup do celoslovenského kola. Srdečne mu blahoželáme a držíme palce!

• ...a Slovo bolo u Boha

• Dňa 1.2.2018 sa na našej škole konalo krajské kolo už 25. ročníka súťaže ...a Slovo bolo u Boha. V tomto roku predviedlo svoj talent až 38 recitátorov kresťanskej poézie a prózy. Súťažiaci boli rozdelení do 5 kategórií od najmenších recitátorov až po kategóriu dospelých. Naše gymnázium úspešne reprezentovali 4 talenty: Noemi Novotná (1.miesto, 2.kateg. – poézia), Soňa Babirátová (2.miesto, 3.kateg. – próza), Barbora Buková (1.miesto, 3.kateg. – poézia) a Michal Baranovič (2.miesto, 4.kateg. – poézia). Okrem víťazov jednotlivých kategórií bude na celoslovenskom kole reprezentovať GAM aj Terezka Pravdová, ktorá do záverečného kola postupuje ako minuloročná víťazka celoslovenského kola. Všetkým srdečne blahoželáme a postupujúcim želáme veľa úspechov.