• Virtuálna prehliadka Ríma

• Dňa 27.4.2016 sa seminaristi z geografie, dejepisu a žiaci z II.B zúčastnili zaujímavej prednášky o pamiatkach Ríma, ktorú odprezentovala Dr. Nicola Sipekiová z Trnavskej univerzity. Žiaci si tak mohli predstaviť atmosféru starovekého Ríma, Fórum Romanum, Koloseum, ale aj iné atraktívne pamiatky. Medzi iným dostali aj tip, kde si môžu kúpiť najlepšiu taliansku zmrzlinu.wink

• Celoslovenské kolo Geografickej olympiády

• V dňoch 29.4.-1.5.2016 sa konalo v Banskej Bystrici celoslovenské kolo geografickej olympiády. Naše gymnázium zastupovala  žiačka Zuzana Lupánová z triedy II.A, ktorá sa v kategórii A stala úspešnou riešiteľkou.Ďakujeme za reprezentáciu a srdečne blahoželáme!

• Krásny úspech na krajskom kole

• Dňa 21.4.2015 sa uskutočnilo najvyššie - krajské kolo Chemickej olympiády v kategórii D. Našu školu reprezentovali dve študentky z K.A - Lucia Horníková, ktorá získala 3. miesto a stala sa úspešnou riešiteľkou a Lucia Smolková, ktorá získala 17. miesto a tiež bola úspešnou riešiteľkou. Obom dievčatám blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu školy.

• CINEAMA 2016

• Dňa 13.4.2016 sa v kine Cinemax konal XX. ročník krajskej súťaži filmovej tvorby a videotvorby CINEAMA 2016, ktorú organizovalo Trnavské osvetové centrum. V kategórii A (autori do 16. rokov) 1. miesto - cenu a diplom získal krátky hraný film SEN, ktorý natočili a zostrihali naši žiaci z triedy Príma A - Peter Šarközy, Alessandro Bíro, Martin Ušák a Matúš Mráz.  Čestné uznanie v skupine A získal film DVOJKA, ktorého autorom sú žiaci triedy Sekunda A - Anna Remenárová,  Dorota Dobošová, Adriana Hudcovičová, Hana Chovancová, Dorota Kňažková, Ivana Radosová, Marek Geleta a Marek Kročka.

V skupine B  (autori do 21. rokov) diplom a cenu získal vidoklip What time is it, ktorého autorom je Pavol Banáš z triedy Oktáva A. Čestné uznanie získal hraný film Krádež triednej knihy, ktorý natočil Pavol Banáš v spolupráci s Michalom Bubánom (Oktáva A).

Práce hodnotila odborná porota v zložení predseda poroty Mgr. Marián Pásto Allianz TV, členovia poroty – Mgr. Art. Peter Pavlík TV Markíza, Mgr. Art. Martin Snopek Art.D.filmár. Ocenené práce reprezentujú trnavský kraj na celoslovenskej súťaži CINEAMA, ktorá sa uskutoční 3. - 5. júna 2016 v Nitre. Viac info http://www.osvetatt.sk/sk/145/CINEAMA-krajska-sutaz-filmovej-tvorby-a-videotvorby

• Matematická olympiáda

• Dňa 12.4. sa uskutočnilo krajské kolo Matematickej olympiády v kategóriách B a C. Andrej Horník zo sexty obsadil v kategórii B  6.-7.miesto a stal sa úspešným riešiteľom.  Jozef Koricina z I.A  obsadil v kategórii C takisto ako úspešný riešiteľ 6.-7.miesto. Obom srdečne gratulujeme a ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.

• Celoslovenské kolo Biologickej olympiády

• Andrej Horník zo Sx.A sa v dňoch 22.4. - 24.4. 2016 zúčastnil celoslovenského kola Biologickej olympiády (kategória B) v Bratislave. Získal pekné 8. miesto a stal sa úspešným riešiteľom. Ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.

• Nadnárodné stretnutie ERAZMUS+ bolo úspešné

• V týždni od 18.4.- 22.4.2016 sa na našej škole uskutočnilo nadnárodné stretnutie projektu ERAZMUS+, do ktorého je zapojená aj naša škola. Do Trnavy prišla 13 členná delegácia pedagógov zo siedmich krajín.  Všetci boli nadšení z programu, ktorý sme im pripravili. Vysoko hodnotili kreativitu, šikovnosť a otvorenosť našich študentov. Tieto slová chvály potešili nielen ich, ale  aj všetkých pedagógov, hlavne p.p. Sabínu Blažovú, ktorá je hlavnou kordinátorkou tohto projektu. Fotografie nájdete vo fotoalbume.

• 6. ročník Etického sympózia

• Dňa 20.apríla 2016 o 9.00 hod. sa uskutočnil 6. ročník Etického sympózia Cogito ergo sum pod názvom: Veriť alebo neveriť, to je otázka... Na sympóziu sa prezentovali naši študenti so svojimi prácami na tému holokaustu, konšpirácií, ľudskej pýchy a jej dopadu na náš život a mnohé iné. Ťažiskom prvého bloku bol príspevok ThDr. Mgr. Lucie Hidvéghyovej, PhD. na tému prepojenia judaizmu a kresťanstva.  Sympózium sa realizovalo ako súčasť projektu ERAZMUS+ Lessons for Present, Lessons for Future. Sympózia sa zúčastnili zahraniční hostia zo 7 krajín Európy, ktorí sú zapojení do tohto medzinárodného projektu (Španielsko, Litva, Turecko, Grécko, Taliansko, Fínsko a Poľsko), rodičia našich žiakov, aj hostia - študenti z Gymnázia Jozefa Herdu v Trnave. Všetkým účinkujúcim ďakujeme za ich snahu a kreativitu a hosťom za návštevu. Sympózium oragnizačne zabezpečila Mgr. Adriana Koltnerová a Mgr. Marta Vozárová. Fotky si môžete pozrieť vo fotogalérii.

• Úspešní GAMáci v IQ olympiáde

• V IQ olympiáde súťažilo  1 873 detí trnavského kraja a v prvej päťdesiatke žiakov máme 7 žiakov z nášho gymnázia. Prví traja - Filip Kňažko, František Bínovský a Andrej Genčur  postujú do krajského kola. Celú výsledkovú listinu nájdete tu: http://iqolympiada.sk/krajske_kolo/  Blahoželáme všetkým k úspechu.

• GAM získal 1. miesto

• Študenti Sx.A vybojovali 1. miesto v Trnavskom šachovom rebríčku stredných škôl. Blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu!

• Nadnárodné stretnutie

• V dňoch 19. – 21. apríla 2016 sa uskutoční na našej škole nadnárodné stretnutie účastníkov projektu ERAZMUS+  pod názvom  „Lessons for Present, Lessons for Future“. V Trnave sa stretnú učitelia z 8 krajín: Fínsko, Grécko, Litva, Poľsko, Španielsko, Taliansko, Turecko a Slovensko. Viac sa o akcii dočítate TU

• Máme 1. miesto!

• 7.4.2016 sa konalo krajské kolo Chemickej olympiády v kategórii B. Našu školu reprezentovali žiaci Andrej Horník a Lukáš Harant zo Sx.A, Bruno Sagan, Michal Januščák, Lenka Moravcová a Beáta Gálová z II.A. Andrej Horník získal nádherné 1. miesto a Bruno Sagan 3. miesto. Obaja boli úspešní riešitelia. Všetkým mladým chemikom ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.

• Dňa 5.4.2016 sa uskutočnilo okresné kolo Matematickej olympiády. V kategórií Z6 nás reprezentovali Žofia Chrvalová (PA), ktorá získala 1. - 2.miesto a  Martin Ušák (PA), ktorý získal  3. miesto.  V kategórií Z7 nás reprezentovali Filip Gašpárek (SA), ktorý sa umiestnil na 2.-3. mieste a  Benjamín Chrvala (SA) obsadil 4. miesto. Srdečne blahoželáme.

• Úspechy v celoslovenskom kole

• Dňa 2.apríla 2016 sa uskutočnilo celoslovenské kolo recitačnej súťaže A Slovo bolo u Boha. Našu školu reprezentovali Ondrej Valent z T. A, Michal Baranovič z Q. A, ktorý obsadil v IV. kategórii poézia  3. miesto a Terézia Pravdová z II.B, ktorá obsadila  v IV.kategórii próza 1. miesto. Srdečne im blahoželáme k úspechu.

• Mladý Európan

• Naši študenti zo Sx.A  - Barbora Heribanová, Jana Štroncerová a Lukáš Harant sa zúčastnili krajského kola vedomostnej súťaže Mladý Európan. V silnej konkurencii suverénne postúpili do finále, v ktorom získali 3. miesto. Srdečne im k úspechu blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu školy.