• Dňa 26.3. 2015 sa uskutočnilo okresné kolo Chemickej olympiády. M. Bardiovský (K.A) sa umiestnil na 2. mieste a M. Štibraný (K.A) na 4. mieste. Obaja sa stali úspešnými riešiteľmi a postúpili do krajského kola. M. Štibraný tu skončil na 16. mieste a M.Bardiovský  na 21. mieste - opäť boli obaja úspešní riešitelia. Našim mladým chemikom blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu školy.

• CINEMA 2015

• Pavol Banáš z triedy Sp.A získal čestné unanie v kategórii hraný film a postup do celoslovenského kola. Srdečne mu blahoželáme a držíme place! Film si môžete pozrieť v sekcii TV GAM. Fotografie sú vo fotoalbume.

• Prijímacie konanie

• V sekcii Prijímacie skúšky - Výsledky prijímačiek 4- roč. gym. sme uverejnili zoznam uchádzačov, ktorí sú prijatí bez prijímacích skúšok. V najbližších dňoch dostanú rozhodnutie o prijatí a informáciu o zápise. Zápis týchto uchádzačov sa uskutoční 12. mája 2015 od 8.00 do 12.00 hod. v kancelárii zástupkyne školy.

• Dňa 9.4.2015 sa konalo krajské kolo Chemickej olympiády - kategória B. Našu školu reprezentovali študenti - P. Kopecká z II.A , Ľ. Cesnek a M. Ochabová z  II.B. Patrícia Kopecká získala 6. miesto a stala sa úspešnou riešiteľkou. Všetkým ďakujeme za reprezentáciu školy.

• Matematická olympiáda

• Dňa  8.4.2015 sa konalo okresné kolo Matematickej olympiády. V kategórii  Z6 získal Benjamín Chrvala z PA 1. miesto. V kategórii Z8 nás reprezentoval František Bínovský z TA. Víťazovi  blahoželáme a obom ďakujeme za vzornú reprezentáciu školy.

• Máme postup do celoslovenského kola!

• Klára Benianová, Dominika Kapustová z I.B a Viliam Jakubec z II.B tvoria tím, ktorý zvíťazil na diecéznom kole Biblickej olympiády a postupuje do celoslovenského kola. Prajeme im veľa úspechov!

• Hollého pamätník

• Terézia Pravdová z I. B získala 2. miesto v regionálnom kole recitačnej súťaže Hollého pamätník a postupuje  do krajského kola. Úspech jej priniesol prozaický text od Veroniky Šikulovej. Ďakujeme jej za reprezentáciu a držíme palce v krajskom kole.

• Mladý Európan

• Dňa 14.4.2015 sa konalo regionálne kolo súťaže Mladý Európan. Našu školu reprezentovalo trojčenné družstvo, ktoré tvorili: Kristína Mesková a Simona Hurajtová z III.B a Eva Peterková zo Sp. A. Ďakujeme im za vzornú reprezentáciu našej školy.

• Rodičovské združenie

• Pozývame všetkých rodičov na rodičovské združenie, ktoré sa uskutoční dňa 15.4.2015 o 16.30 hod. v jednotlivých triedach.

• Biblická noc GAM

• 17.-18. apríla 2014 sa uskutoční Biblická noc na GAMe. Čaká na vás zaujímavý program, o ktorom sa viac dozviete na plagáte:

• Gamácke tričko

• Študentská rada ponúka študentom možnosť objednať si tričko s logom našej školy. Tričká by boli vo všetkých veľkostiach a v troch farbách - biela, čierna a sivá. Cena 10 eur, trigovica s kapucňou 15 eur. Priložené foto je ilustračné. Svoj záujem o tričko alebo trigovicu nahláste u svojho predsedu triedy alebo priamo u Mirky Škorecovej v II.A. Viac info na našej facebookovej stránke: https://www.facebook.com/eurogam?ref=aymt_homepage_panel

• Matematická olympiáda

• Samuel Bubán z K.A získal na krajskom kole Matematickej olympiády (kategórie Z9) 8. miesto a stal sa úspešným riešiteľom.   K úspechu blahoželáme a ďakujeme za reprezentáciu.

• Dejepisná olympiáda

• Andrej Horník k Q.A získal 1. miesto na krajskom kole Dejepisnej olympiády v kategórii B a Frederik Hirner z I. B získal 2. miesto v kategórii A. Obaja študenti postupujú do celoslovenského kola. Držíme im palce!

• Projekt Vzdelaný učiteľ + Kreatívny učiteľ = Lepší učiteľ

• Naša škola zareagovala na výzvu Programu EÚ pre vzdelávanie, odbornú prípravu, mládež a šport pre roky 2014 – 2015 v časti mobilita pracovníkov v oblasti školského vzdelávania v rámci program Erasmus+. V značnej konkurencii škôl z celého Slovenska sa podarilo nášmu projektu “Vzdelaný učiteľ + Kreatívny učiteľ = Lepší učiteľ” uspieť, a tak sa mohli štyria učitelia GAM-u tešiť z 2-týždenného pobytu vo Veľkej Británii. Bola to jedinečná skúsenosť ako nadobudnúť nové inovatívne postupy vo vyučovaní a taktiež možnosť podeliť sa o svoje skúsenosti s učiteľmi z celej Európy. Traja angličtinári v zostave S. Blažová, K. Demovičová, J. Nemec a jedinečný matematikár K. Rafay sa inšpirovali a motivovali novými trendami na jazykových kurzoch v Kentskej univerzite v slávnom mestečku  Canterbury. Hoci vzdelávanie prebiehalo od rána až do neskorých večerných hodín, podarilo sa našim pútnikom spoznať tento prímorský kraj aspoň cez víkend. Fotky si môžete pozrieť vo fotoalbume.

• Celoštátne kolo OĽP

• Tamara Peterková a Dominik Drdul zo Sp. A vzorne reprezentovali našu školu na celoslovenskom kole Olympiády ľudských práv. Domik získal ocenenie za najlepšiu esej OĽP a zároveň aj cenu denníka Pravda. Obom ďakujeme za reprezentáciu školy a Dominikovi blahoželáme ku krásnemu úspechu!

• Mini Erazmus

• Naši študenti sa zúčastnili projektu MINI-ERASMUS kde si mohli na týždeň vyskúšať, aké to je študovať na vysokej škole spolu so stredoškolákmi z celého Slovenska. Navštívili tiež NR SR, konferenciu s úspešnými osobnosťami a mnoho workshopov, kde sa dozvedeli množstvo užitočných informácií, ktoré im pomôžu pri výbere vysokej školy, ale aj v bežnom živote. Ak sa chcete dozvedieť viac,  kliknite na https://www.facebook.com/EuroSchoolSK?fref=ts , kde nájdete aj fotky z projektu.

• Beseda so spisovateľmi

• Dňa 24.marca sa žiaci 4.C a oktávy zúčastnili pri príležitosti Týždňa slovenských knižníc besedy so spisovateľmi Antonom Balážom a Rudolfom Dobiášom. Kniha memoárov Vyniesť na svetlo dňa príbehy dlhej noci  zobrazuje totalitné obdobie 5O. rokov minulého storočia očami väzneného spisovateľa, pracujúceho v jáchymovskej bani. Maturanti ocenili skromne prerozprávané príbehy a získali tak nové poznatky nie z učebnice, ale priamo od R. Dobiáša, ktorý bol odsúdený na 18 rokov väzenia kvôli študentskej karikatúre.