• Pytagoriáda

• Dňa 10.12.2014 sa konalo školské kolo Pytagoriády. V obvodnom kole nás budú reprezentovať títo žiaci: Dubravská Sofia – Príma A, Chutňaková Gabika – Sekunda A, Binovský Ferko – Tercia A

• Viedeň

• Študenti II.B a seminára z umenia a kulltúry sa zúčastnili jednodňového poznávacieho zájazdu do Viedne. Prezreli si historické centrum Viedne, Klenotnicu, Prírodovedné múzeum a Múzeu umenia.

• Mikuláš na GAMe

• Deň 6. december je dňom, kedy sa na tvárach detí objavuje radosť. V tento deň si nachádzajú ráno v čižme množstvo sladkostí, ktoré im v noci priniesol sv. Mikuláš. Ani tento školský rok to nebolo u nás ináč. Celý deň v piatok 5.decembra po škole chodil v sprievode 3 anjelov, 3 čertov a 2 sobov. Rozdával sladkosti všetkým žiakom školy. V podvečer zavítal medzi deti zamestnancov školy a priniesol veľa radosti a hier.  Atmosféra bola vynikajúca. Na záver odkaz od Mikuláša: "Počúvajte svojich rodičov, učiteľov a buďte dobrými deťmi, ktoré rozdávajú navzájom len radosť, úsmev a spokojnosť." Akciu organizovala SpA. Foto je vo fotoalbume.

• Ondrej Valent - víťaz krajského kola

• Dňa 4. 12.2014 sa konalo krajské kolo  recitačnej súťaže ...a Slovo bolo u Boha..., kde v prednese poézie v 3. kategórii získal náš žiak Ondrej Valent zo S.A 1. miesto. Srdečne mu blahoželáme!

• Ponuka ako prežiť Silvestra

• Pozývame dievčatá od 15 rokov na duchovné (ďakovné) cvičenia na konci roka vo Varšave u sestier Najsvätejšieho mena Ježiš v termíne od 27.12.2014 - 2.1.2015. Cesta by bola vlakom. Pobyt je zadarmo, uhrádzať si budete len cestovné náklady. Preklad je zabezpečený. Bližšie informácie získate u p.p. Orolínovej, u ktorej môžete nahlásiť váš záujem o akciu.

• Víkendovka I.B

• Duchovná obnova  a teambuilding spoločenstva pre triedu I.B je za nami. Terchová, konkrétne Dom sv. Jozefa, patriaci reholi verbistov, sa stal iba náš, aby sme tu prežili necelé 4 dni spoločenstva a hľadania toho, čo nám chce Pán povedať. GAM má šťastie na skvelých mladých ľudí.  Aj tento víkend je toho skvelým príkladom. Milá I.B, nech ste "soľou" pre naše gymnázium i tento svet! Ďakujem spoluanimátorom tohto víkendu: sr. Frederike, triednej profesorke Sabínke, Lenke a Marcelovi!   P.José, františkán   Fotky nájdete vo fotoalbume.

• Máme postup do celoslovenského kola!

• Žiačka Veronika Ganzová z I.B obsadila 1. miesto v krajskom kole v šachu, v kategórii SŠ, dievčatá. Tým si zabezpečila postup do celoslovenského kola. Veronike blahoželáme!

• Školské kolo Olympiády zo SJL

• Dňa 4.12.2014 sa konalo školské kolo Olympiády zo slovenského jazyka a literatúry. V kategórii B zvíťazil Andrej Horník z Q.A a v kategórii A Dominika Šišková zo IV.C. Víťazom blahoželáme a všetkým zúčastneným ďakujeme za snahu a preukázanie svojich vedomostí.

• Olympiáda v anglickom jazyku - šk. kolo

• Dňa 3.12.2014 sa konalo školské kolo Olympiády v anglickom jazyku. V kategórii 1B sa na prvom mieste umiestnil F. Bínovský z T.A, v kategórii 2A Ch. Mbontarová z Q.A a v kategórii 2B I. Barčáková z III.B. Víťazi nás budú reprezentovať na okresnom kole. Balhoželáme im a držíme palce v ďalšom kole!

• Advent na GAMe

• Začalo sa jedno z najkrajších období v roku - ADVENT. Naši študenti aj pedagógovia sa zúčastnia adventných duchovných obnov, ktorých rozpis nájdete na plagáte TU. Nech je toto obdobie naplnené radosťou a dobrom!

• Majstrovstvá okresu v šachu

• 25.-26.11. 2014  sa konali majstrovstvá okresu v šachu. V kategórii SŠ získal Rastislav Kavoň z Q.A  5. miesto. Súťaže sa ďalej zúčastnili Andrej Horník a Matúš Miklovič z Q.A a sme radi, že našu školu reprezentovala aj študentka - Veronika Ganzová z I.B. Škola GAM v tejto kategórii skončila na peknom 3. mieste. V kategórii ZŠ nás reprezentoval Šimon Podešva a Jakub Kohutiar z T.A a naši primáni Adam Novák a Daniel Sagan. Celkové poradie nájdete v sekcii úspechy školy. Všetkým študentom ďakujeme za reprezentáciu!

• Predstavujeme ďalšiu novú učebňu

• Počas Dňa otvorených dverí si mohli návštevníci aj naši študenti pozrieť novú učebňu umenia a kultúry. Jej podoba sa postupne dotvárala (a ešte bude dotvárať) pod taktovkou p.p. Tomašovičovej. Spolu s jej šikovnými žiakmi dáva učebni skutočne umelecký nádych. Ďakujeme za tvorivé nápady! Foto z príprav nájdete vo fotoalbume.

• Deň otvorených dverí na GAMe

• Ďakujeme všetkým návštevníkom nášho gymnázia, ktorí si boli pozrieť naše priestory počas dňa otvorených dverí. Tiež chceme poďakovať všetkých vyučujúcim a našim študentom za prípravu a realizáciu tohto dňa.

• Naši recitátori

• Chceme sa poďakovať našim úspešným recitátorom za reprezentáciu našej školy. Ondrej Valent získal 2. miesto v okresnom kole prednese povestí Šalianky Maťko (III. kategória) a Nikoleta Čapkovičová získala 3. miesto v recitačnej súťaži Paľa Ušáka-Olivu. Blahoželáme!

• Svetové uršulínske dni mladých 2016

• SUDM sa budú konať 20. - 25. júla 2016. Na stretnutie sú pozvaní mladí ľudia z celého sveta, ktorí sú v kontakte so sestrami uršulínkami alebo sú oslovení ich charizmou a chcú sa tiež zúčastniť SDM v Krakove (25. - 31. júl 2016). Viac si prečítate TU alebo si pozrite pútavé video.

• Učebňa GEO

• V tomto školskom roku pribudla do rodiny odborných učební učebňa geografie. Ako prvé si študenti spolu s p.p. Koltnerovou svojpomocne vynovili lavice.  V pondelok 24.11. čakalo na všetkých veľké prekvapenie v podobe novej steny. Autormi diela sú Marek Rosina z II.B a Martin Schneider. Patrí im obdiv a poďakovanie!  Foto je vo fotoalbume.